Aktualitások
A Fővárosi Nagycirkuszban jártunk
A LEP keretében március 6-án vettek részt 8. osztályos diákjaink a Fővárosi Nagycirkusz „Cirkuszherceg – Egy bohóc kalandjai a jövővel” című előadásán. A produkcióban a rendező egyedülálló világot teremtett, ahol a cirkusz évezredes varázsa és a modern technológia közötti különös kapcsol at is megelevenedhetett.
Az előadás középpontjában Henry Ayala bohóc állt, aki nemcsak nevettetett, hanem arra is felhívta a közönség figyelmét, hogy a cirkusz titkát nem a jövő technológiájában, hanem az emberi kapcsolatokban kell keresni.
Az előadást nemzetközi sztárparádé: Ayala magasdrótcsoportja, Vladyslava Naraieva Handstand száma és a kilencéves Dmytro Onyshchenko magával ragadó mutatványa tette még élvezetesebbé.
Richter Flórián és lánya, Angelina pedig lélegzetelállító lovas számokat mutattak be, köztük a 20 lovat felvonultató magyar lovasposta-produkciót.
A Cirkuszherceg a cirkusz múltját és jövőjét összekapcsolva egy különleges cirkusziskola képzeletbeli világába kalauzolta el a nézőket, ahol mindenki megérthette, hogy a digitális korban mit jelent valójában a cirkusz varázsa.
A mi kis madárligetünk
“Rá kell ébrednünk, hogy a körülöttünk élő “lények” madarak, pókok, bogarak, giliszták, csigák nem ellenségek, hanem szükséges alkotói életünk feltételeinek.
A megismerés hozhatja el a tiszteletet és a szeretetet a körülöttünk élők iránt.”
Az iskolánk udvarán a diákok bevonásával egy kis ligetet alakítottunk ki tollas vendégeink számára, ahol eleséggel gondoskodhatunk nap, mint nap róluk.
A madarak védelmén túl az volt a célunk ezzel, hogy a gyerekekben olyan szokásokat, viselkedési formákat és értékrendet alakítsunk ki, amely meghatározó lehet számukra a természetes környezettel való harmonikus kapcsolat kialakításában.
A gyakorlatban ez az élőlények szeretetét, tiszteletét, a természet és az ember által létrehozott értékek megóvását és az ezzel kapcsolatos szabályok elfogadását jelenti.