Aktualitások
Újabb diákolimpiai dicsőséget szereztek az iskolai floorball csapatok
Az iskolai sportkör keretében megismert floorball nagyon kedvelt a diákjaink körében. Talán ennek is köszönhető, hogy a tanulók sok-sok gyakorlást követően kimagasló eredményeket érnek el ebben a sportágban a különböző versenyeken.
A diákolimpiai versenyszezon indulásakor az egyházasrádóci városkörnyéki elődöntőn mérték össze először a tehetségüket floorballosaink más iskolák diákjaival. Rögtön szép eredmények születtek, s bár a III. korcsoportos lány csapat a második helyet megszerezve nem jutott be a megyei döntőbe, a kitartóan küzdő III. korcsoportos fiúk viszont az első helyezést elérve ott is képviselhették intézményünket.
Az I. és II. korcsoportos fiatalemberek a megyei fordulóban vethettek részt életük első sportversenyén. Az egymást követő mérkőzéseken mindannyian derekasan helyt álltak, végül a „legkisebbek” ezüstéremmel a nyakukban jutottak tovább az országos elődöntőbe. A III. korcsoportos fiúk az oladi iskola jégkorongosaival vívtak hősies küzdelmet, s a 2. helyezést elérve szintén bekerültek az országos fordulóba.
Az országos elődöntőt 2023. december 8-án Komárom rendezte, ahol a hatalmas csarnokban a versenyző csapatok számára három pályát alakítottak ki. A megmérettetést az ifjú titánok: a II. korcsoport diákjai kezdték. Közülük Katona Bálint bizonyult a legjobb játékosnak a nap folyamán, míg kapusként Geröly Bálint is rengeteg bravúrt hajtott végre. A csapat végül a negyedik helyezést érte el.
A III. korcsoportos tanulók végig maximális erőbedobással játszottak. S az első mérkőzésüket ugyan elvesztették a későbbi első helyezettel szemben, ám azt követően kétszer is nyertek. Az utolsó meccsen Lukács-Farkas Balázs kapusként elképesztően védett, elöl pedig Böndicz Balassa cselezett szédületesen. Bolfán Gábor ugyanakkor nemcsak elől bizonyult méltó társnak, hanem a védekezés legbiztosabb pontját is jelentette. A küzdelem meghozta eredményét: a csapat a megérdemelt bronzérmével az utóbbi évek legnagyobb iskolai sikerét érte el.
Gratulálunk kis tanítványainknak és felkészítőjüknek: Szakály Ferenc tanár úrnak a kimagasló sport eredményekhez!
Manók és angyalok között jött el az idei karácsony
A téli szünet előtti utolsó napon iskolánkban közösen vártuk a közlegő karácsonyt, melynek misztériuma mindannyiunkat megérintett.
Ezen a titkokkal átszőtt napon az újjászületés mellett a békességet, a szeretetet és a reményt ünnepeltük.
S a második osztályos manóknak és angyaloknak köszönhetően ismét hittünk egy kicsit a hétköznapi csodákban: a barátság, a kedvesség, a szeretet és a boldogság erejében.
Szép sikerek az alsó tagozatos versenyeken
„Azért vagyok pedagógus, hogy a természetnek nyers gyémántját, szép vigyázattal,
csendben csiszoljam kristályba!”
Iskolánkban az alsó tagozatos diákokat tanító pedagógusok:
Vörösváriné Hajtó Éva (2. osztály), Csizmazia Enikő (3. osztály) és Tolnai-Székely Ágnes (4. osztály) elkötelezetten vallják Németh László gondolatát, s tanítványaikkal együtt hegyeket megmászva, völgyeket bejárva haladnak a tanulás útján, míg utazásuk végén kincsre találnak.
Hiszen a tudás, a tehetség csiszolt gyémántja sikerrel kecsegtet tanítót, tanítványt egyaránt.
Erről tanúskodnak az elmúlt időszakban elért eredmények.
A Felsőbüki Nagy Pál alsó tagozatos tanulmányi versenyen a 2. osztályosok versenyében:
a III. helyen végzett Tóth-Szatmári Zoárd értő olvasás területen.
A 3. évfolyamos versenyzők között két diákunk is remekelt:
Hodics János értő olvasásból az I. helyen végzett, míg Bodorkós Milán a dobogó II. helyét szerezte meg magának a szépírás nyelvtani feladatokkal területen.
A negyedik osztályosok küzdelmében Eredics Bálint Koppány matematikából III. helyezett lett.
Az Apáczai Képzőművészeti versenyen:
a negyedik osztályosok körében Horváth Emma III. helyezést ért el.
A második osztályos kis alkotók versenyében Takács Patrik Különdíjban részesült.
Az elért eredményekhez gratulálunk!



